Osprey Ultralight Stuff Pack

Osprey Ultralight Stuff Pack

    Ви можете подумати, що дражнити вас розповідями про цікаві речі з майбутнього — моя улюблена справа, але коли трапляються такі цікаві екземпляри, важко втримати язик за зубами.

    Тиждень тому я познайомився з новинками Osprey, які американці готують на наступну зиму, і вже встиг полюбити одну з них.

    Це надлегкий і компактний рюкзак з категорії “денних” чи “резервних” з назвою Osprey Ultralight Stuff Pack. Малюк важить усього 90 г і вміщує 18 літрів вантажу.


    Такий рюкзак зазвичай використовують для радіальних вилазок в походах, прогулянках по місту під час турпоїздок та відряджень, для перенесення продуктів з магазину тощо. А в ті моменти, коли його допомога не потрібна, він пакується до розміру гаманця у свою власну кишеню і ховається в глиб основного рюкзака чи сумки.

    Рюкзаками такого класу зараз нікого не здивуєш, в багатьох виробників є схожі моделі. Наприклад, Salewa Vector UL, Tatonka Squeezy, Sea To Summit Travel Day Pack. Але Osrpey був би не Osrpey, якщо б не створив щось особливе.


Особливості

    Ззаду головного відділення в Osprey Ultralight Stuff Pack є невелика кишеня з блискавкою, куди можна скласти дрібні цінні речі: документи, квитки та гаманець.


    Туди ж, на спеціальний пластиковий карабін, можна причепити ключі від машини чи готельного номеру.


    Крім цього, є ще і внутрішня кишеня, в яку зручно класти телефон, щоб не шукати його в потрібний момент серед інших речей.


    А вивернута навиворіт, внутрішня кишеня перетворюється в секретне сховище з застібкою-липучкою. До речі, саме в цю кишеню пакується весь рюкзак в момент бездіяльності.

    Лямки рюкзака виготовлені з повністю повітропроникної об’ємної сітки. Прилягаючий до тіла бік має більш крупні комірки, а з зовнішнього боку сітки — рівномірне дрібне плетіння.


  

  Боки з’єднані між собою пружними волокнами, які забезпечують м’якість лямок рюкзака і зручність при транспортуванні вантажів. Сітка настільки повітропроникна, що якщо її прикласти до губ і спробувати дихати, то неможливо відчути навіть найменший опір. Вентиляція 100%.

    Знизу лямки рюкзака регулюються по довжині завдяки цікавій затискаючій фурнітурі Nifco. Блискавка рюкзака — марки YKK.


    Над лямками вшита невелика ручка для полегшення маніпуляцій з навантаженим рюкзаком.


    Наявність великої бічної кишені з еластичної сітки — наступна перевага Osprey, якою не може похвалитись жоден з дейпеків-конкурентів. Справді, навіщо кожного разу, відчуваючи спрагу, лізти в рюкзак в пошуках пляшки з водою? Тепер достатньо простягнути руку, не знімаючи рюкзак, і пляшка вже тут. В походах це особливо зручно.

    А в тих випадках, коли всі необхідні речі не поміщаються в рюкзак, бічна кишеня надасть свої вражаючі резерви.


    Далі — ще цікавіше.

    Заради цікавості я спробував скласти в рюкзак спорядження, яке взяв би з собою в короткий похід з передбачуваною погодою. Розраховуючи, що базовий і утеплюючий шар одягу на мені, то по списку мені б знадобились намет з футпринтом, килимок, спальник, джетбойл з газовим балоном, мембранна куртка для захисту від дощу, пара теплих шкарпеток для ночівлі, мінімальна аптечка з гігієнічним набором, пляшка для води, ложка-видетка, ніж, ліхтарик і навігатор.


    Виявилось, що все це можна скласти в Osprey Ultralight Stuff Pack!

    Ще одна приємна новина: вага усього комплекту разом з рюкзаком становить 3560 грам!


    Більше того, всередині залишилось місце для бездзеркального фотоапарату Canon EOS-M, кілька пакетів з субліматами і шоколадних батончиків для перекусу. Такого набору вистачить для триденного походу. До точки старту в руках доведеться нести тільки трекінгові палиці.

Матеріали

    В описі з каталогу вказано, що його тканина та шви водонепроникні. Тканина, справді, не пропустить воду, адже вона використовується в нових гермомішках Osprey (40 Ден з подвійним RipStop та просоченням). А шви в моєму рюкзаку ніяк не захищені від вологи. Але я повинен попередити вас, що в мене в руках лиш прототип, а в серійній моделі, очевидно, шви будуть проклеєними, що буде ще однією позитивною відмінністю малюка Osprey. Але для походів я раджу брати накидку від дощу, оскільки при сильних опадах волога знайде шлях всередину через блискавки.

    Свої думки про естетичну привабливість рюкзака нав’язувати вам не буду. Дивіться фотографії і робіть власні висновки;)


Автор: Антон Прохоров

Написать коментарий