Уїкенд у Дніпрі або Як можна побачити свою країну до 25 років?

Уїкенд у Дніпрі або Як можна побачити свою країну до 25 років?

Моє перше знайомство з проектом “Твоя Країна” відбулося 7-9 квітня у Дніпрі. Дізнавшись про нього від друзів, я вирішив спробувати заповнити анкету і чекати результат у вигляді телефонного дзвінка. Ще під час заповнення, я розумів, що маю шанс як потрапити на нього, так і не потрапити. Але доля склалася так, що я пройшов. Дівчина-організатор мені зателефонувала, і сказала: “Андрію, Вас прийнято!”

Для початку трохи історії та загальної інформації. “Твоя країна” є некомерційним проектом, що був заснований в січні 2013 року Всеукраїнською молодіжною громадською організацією “ФРІ” (Фундація Регіональних Ініціатив). Його основною ідеєю полягало те, щоб учасники побували в усіх 25 областях України до 25 років. Візити організовуються різними людьми, в усіх обласних центрах, і в деяких маленьких містах. Зазвичай візит триває від 3-х до 5-ти днів і включає в себе різноманітні екскурсії, майстер-класи, тімбілдинг, командні ігри та інші цікаві варіації. Це чудова можливість детально вивчити свою країну, розширити коло друзів та власний кругозір, навчитись різним навичкам, які можуть знадобитись у подальшому житті: комунікабельності, довірі, груповій діяльності тощо. Проект не є одноразовим, і кожна людина може детально показати своє місто чи село, організувавши візит у ньому.

Візит, учасником якого я був, за підрахунком, вже восьмий у Дніпрі. Організатори – досвідчені хлопці і дівчата підготували вельми насичену програму на 3 дні. Так як у п’ятницю зранку був початок, то до 10 години потрібно було приїхати. Так всі і зробили. Крім мене. Я їхав автостопом з Івано-Франківська в Дніпро, а це близько 1100 кілометрів, тому трішки не встиг, але пригоди це завжди цікаво, тому я не шкодую, що так сталося.

Знайомство з учасниками відбулося біля головного офісу ПриватБанку. Це багатоповерхова будівля, з чималою кількістю офісів, яка теж входила у програму візиту. Перше враження про хлопців і дівчат, яких я зустрів було лише позитивне. Люди приїхали з усіляких регіонів України, і начебто всі по-своєму різні, але у кожного в очах палав вогник цікавості, доброти та жаги до пригод.

Після ПриватБанку ми пішли гуляти по Дніпровській набережній. Остання – найдовша в Європі – простягається майже на 30 кілометрів, і слугує ідеальним місцем для прогулянок у будь-яку погоду. Просто враховуючи її довжину, потрібно розраховувати свої сили.

Ввечері ми відвідали антикафе “Место”, в якому можна було і поговорити за столом, і пограти в різні ігри і навіть вийти на балкон, щоб помилуватися вечірнім Дніпром.

Якщо когось цікавить питання ночівлі, то і за це організатори теж подбали. Всіх учасників, вони розселили або в себе вдома, або у своїх друзів. Це ще один важливий аспект проекту “Твоя Країна” – довіра. Люди приймають в себе вдома абсолютно незнайомих людей. Це, в свою чергу, вчить довіряти іншим людям, створюючи такий своєрідний кругообіг довіри в усій країні. І на мою думку, вона є дуже важливим фактором у нашому повсякденному житті.

Я, ще з одним хлопцем з Чернігівщини, ночував у мандрівника, який побував у 43 країнах і є учасником британської організації “Армія Спасіння”.
Зранку наш хост Олег, провівши нас до зупинки, трохи розказав про місто, і про район, де він проживає. Далі, зібравшись всі разом, ми почали наш 2-ий день.  

Спочатку була маленька прогулянка містом з іншої сторони Дніпра, цікаві групові ігри. А потім екскурсія на металургійний завод Інтерпайп Сталь – перший в Україні, що побудований за останні майже пів століття “з нуля”. Він виготовляє сталеву заготовку для трубного і колісного виробництва заводів Інтерпайп. Поки що, це наймасштабніше виробництво, серед тих, що я бачив у своєму житті.

Кузня, яка теж входила до нашої програми, і морально і фізично розігріла всіх учасників. Спочатку кожен, за допомогою кувалди, зробив собі пам’ятну монетку. А потім всі разом, але по черзі, викували собі загальну підкову “на щастя”.

Ввечері була ще одна культурно-збагачуюча прогулянка по місту: це і Монастирський острів, і Центральний парк культури ім. Т.Г. Шевченка і перший в Україні музей АТО.

А після прогулянки нас очікувало фантастичне фаєр-шоу, після якого у дівчат ще не один день волосся пахло керосином.
Другого дня у нас мав бути квартирник, тому після закінчення фаєр-шоу, ми всі разом поїхали до головного координатора додому. Як завжди, потрібно було підвести підсумки дня, тому всі учасники зібралися у колі і ділилися своїми враженнями від побаченого та почутого. Ми грали на гітарі, співали пісні і просто весело проводили час.

Незважаючи на всього лиш пару годин сну, о восьмій ранку вже всі були бадьорими і метушилися по квартирі: хтось збирався, хтось пив чай і всі активно готувалися до останнього третього дня візиту.

Спочатку була зустріч на ЄБ (Єкатеринославському бульварі), побувши трохи там, ми поїхали в “Аномалію”. Це квест-кімнати, в яких команда має виконувати різноманітні завдання на логіку, щоб виграти і дійти до кінця. Всі учасники “ТК” Дніпро розділилися на 3 команди і проходили кожна різні квести: “КУБ”, ”Тайна профессора” і ”Хижина маньяка”. Я проходив останній квест. Було моторошно, місцями навіть дуже, але робота в команді відіграє велику роль. Разом можна побороти страх і дійти до кінця, або хоча б спробувати.

Останнім об’єктом у програмі візиту був культурно-діловий центр “Менора” – найбільший у світі єврейський комплекс. В ньому нам проводили екскурсію по музею “Пам’ять єврейського народу та Холокосту в Україні”, що включає в себе не лише експонати у вітринах, а й мультимедійні інсталяції і транслювання відео- та аудіозаписів тих часів. Також ми піднімалися на 18 поверх “Менори”, звідки відкривається прекрасний вид на місто, але якраз тоді йшов дощ, тому довго перебувати там не вийшло.

Так як вже був останній, третій день, то поступово учасники, хто мав квитки, роз’їжджалися додому. У нас були групові обійми, довгі і сумні прощання, а ввечері, з тими хто ще залишився, знову прогулювались містом.

Я залишився ще на одну ніч у місті, і поїхав 10 квітня автостопом до Пирятина, тим самим, будучи одним з останніх учасників восьмого візиту “Твоя Країна” Дніпро.
На завершення хочу сказати, що ці 3 дні були одні з найцікавіших в моєму житті. Поєднання чудових людей, насиченої програми, гарного міста та корисного проекту – все те, що зробило цей уїкенд незабутнім!

“Твоя Країна” - це чудова нагода побачити свою Батьківщину, повністю окунувшись в кожну її частину. Тому людям, які полюбляють подорожі, я б радив прийняти в ньому участь, а потім і пробувати самому щось організовувати, адже кожне місто в Україні гарне по-своєму, потрібно лише вміти бачити цю красу!

Похожие статьи

Перша спроба: Пирятин-Омськ

Перша спроба: Пирятин-Омськ

Це моя перша подорож в сусідню Росію (весняну поїздку в Крим я не рахуватиму). На даний момент ця відстань, є найбільшою, проїханою в одну сторону – близько 3200 кілометрів. Взагалі-то, мето..

Постоянная акция «Расскажи о себе»

Постоянная акция «Расскажи о себе»

Вы любите путешествовать и хотите, чтобы о Ваших приключениях узнали другие? Тогда пишите нам! Присылайте рассказы о своих путешествиях ифотографии нам на почту potopali.ua@gmail.com. Мы буд..

 Столиця Прикарпаття

Столиця Прикарпаття

Івано-Франківськ – місто, яке розташоване на Західній Україні, є економічним та культурним центром Прикарпаття. Раніше воно носило назву Станіславів, трохи згодом Станіслав, і у 1962 році бу..

Восхождение на Говерлу/ Рафтинг/ Экскурсии ГОВЕРЛА! РАФТИНГ! МАЙ! - РАДОСТЬ ЧЕРЕЗ КРАЙ!)))))

Восхождение на Говерлу/ Рафтинг/ Экскурсии ГОВЕРЛА! РАФТИНГ! МАЙ! - РАДОСТЬ ЧЕРЕЗ КРАЙ!)))))

Предлагаем Вам провести незабываемые выходные в Карпатах. Вас ожидает восхождение на самую высокую гору Украины - Говерлу, во время которого Вы сможете насладится красотой Карпат. Рафтинг по Чере..

Написать коментарий